Kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1607 pro systémy x64 (KB3194496)
Úspěšně nainstalováno dne 30.09.2016
Žádná komplikace u mě nenastala.
Průser vidím, že se instalace nových build edicí W10 Anniversary Edition sama spustí,
aniž by uživatel odklikl souhlas. Automaticky se restartují a začnou
hodinu instalovat, což v pracovním procesu je dost o průser.
Proto jsem na všech PC zaškrtl volbu odložit aktualizace funkcí
a upravil dobu aktivního používání, aby se automaticky nerestartoval Win10
při pracovní době :-)
Odpovědět0 0
Vypadá to, že u mě na notebooku to také proběhlo v pohodě. Pro jistotu při instalaci vyhozena všechna periferní zařízení, vypnut antivir... Tak snad se neobjeví nějaký čertík později.
Odpovědět0 0
Situace nebyla tak dramatická jak ji popisuje autor článku, a Microsoft reagoval rychle, vydáním nové aktualizace. Problém se vyskytl u buildu 14393.222, pro PC. Sám jsem byl touto aktualizací postižen jako tester (insider), tudíž jsem záležitost sledoval, rovněž další postižení byli též testéři. Ti s případnými problémy ovšem musí počítat, je to riziko které na sebe vzali s plným vědomím a dobrovolně. Zároveň mohou kdykoli z testovacího programu vystoupit. Pokus o instalaci tohoto buildu končil u postižených počítačů neúspěchem a vrácením do předešlého stavu, přitom se vzhledem k aktualizační politice Microsoftu, nabídla tato aktualizace opět ke stažení a instalaci. To bylo ovšem možné odložit. Problém vidím ovšem trochu v tom, že Microsoft tento problém nikde nekomentoval (alespoň já jsem komentář k němu nikde neobjevil), ale to je, zdá se, u nich dost časté, k jejich škodě.
Odpovědět0 0
Taky me uz postihl. Problemy nemam, ale vratily se mi aplikace, ktere jsem uz odinstaloval a misto prihlasovaciho okna mam zpet tu zbytecnou obrazovku navic. Snad budou shell skripty, kteryma jsem se toho bordelu zbavoval, jeste fungovat.
Odpovědět0 0
"Pracujeme na aktualizacích 91%.
Nevypínejte počítač, bude to chvíli trvat.
Počítač se několikrát restartuje."
A běží to tak na notebooku už druhý den a nic. Ani ty restarty nejsou. Pomohlo vrátit se k předchozí verzi Winů, dal jsem aktualizovat a zase se stejným výsledkem (naprosto stejným, zásek na stejném procentu)...
Mají štěstí, že jedu primárně na stolním, kde mám navíc zálohovaný systém, protože by mě tím jinak pěkně naštvali.
Odpovědět0 0
Mně se od toho updatu stává že někdy při startu na tý obrazovce VÍTEJTE (nebo jak se to jmenuje ve Win 10) vidim na pozadí tapetu zamykací obrazovky a někdy ne. Ten systém je prostě jeden velkej nedodělek, z alfa verze už jsme možná v beta verzi. :-D A sesypal jsem to už asi 3x tak že to bylo potřeba uplně přeinstalovat včetně zformátování disku. Nejstabilnější Win je furt XP.
Odpovědět0 0
Upřímně, díky takovým zprávám po Win10 zatím netoužím.
A to že aktualizace takhle zprzní PC, je docela krutá chyba Microsoftu.
Odpovědět0 0
Objavit chybu v cudzom kode, je podla mna o vela tazsie ako v pisanom texte. Aspon co sa tyka casoveho hladiska. Neviem akym sposobom pracuju v MS, ale ak nie je kod riadne zkomentovany, co ma robit, tak najskor ho musi ina osoba preluskat a riadne pochopit, co nie je prave jednoduche. iekolkokrat som chcel pre svoje produkty vyuzit cudzi kod a parkrat som to radsej vzdal a vytvoril si vlastny.
Odpovědět0 0
Chyba v softwaru je především proti opravě normálního textu spíše dvoufázový proces. U normálního textu je člověk slepý vůči vlastním chybám stejně jako je u programování slepý vůči postupům práce se softwarem, které by ho ani nenapadly. Proto je tady dobré mít někoho, kdo to otestuje, má i jiné nápady, co otestovat, zjistit, co funguje špatně a pak to předat zpět programátorovi, který tu chybu najde nejrychleji, pokud ví, co je špatně. Zásadní problém u programování je tedy ten, že programátor často nepřijde na to, že je něco špatně, neboť jej daný scénář nenapadne otestovat. Tester by neměl ani tak louskat kód, rozumět mu a hledat chyby, spíše jen programátorovi říci, za jakých podmínek ta chyba vzniká.
Příklad ze života. Na vysoké škole jsme ve skupince tří lidí vyvíjeli simulaci operačního systému (jednoduchou simulaci DOSu v Javě, vytváření virtuálních složek a souborů, mazání a podobně). Byli jsme v podstatě dva programátoři a třetí kamarád pak testoval. My dva vývojáři jsme otestovali snad všechno, všechny scénáře, validní i neplatné vstupy, ošetření chyb, které nás napadly. Plni hrdosti nad vykonaným dílem jsme to předali našemu testerovi s tím, že tam nemůže najít chybu. První klávesa, kterou zmáčkl, shodila celou aplikaci. Nás totiž vůbec nenapadlo, že by někdo nemusel zadat žádný vstup a zmáčknout jako první klávesu Enter. Nám předal popis chyby a my už věděli, kde to zhruba máme hledat.
Odpovědět0 0
To je vypráskaná historka :-D
Člověk co něco tvoří (píše, programuje) může do znaků čumět třeba celý den a problém nejít, pak přijde někdo jiný, mrkne a vidí.
Na střední jsme takhle programovali CNC program a kámošovi to v simulaci jezdilo jinak než chtěl, docela se s tím trápil a pak někdo přišel, kouknul a řekl: "Tady máš špatné znamínko."
Ta to prostě je :-)
Odpovědět0 0